Solary płaskie aluminiowe

KOLEKTOR PŁASKI  

TAURUS -ES2V/2,0SAL

Kolektor płaski z absorberem meandrycznym w całości wykonanym z aluminium, przeznaczonym do montażu pionowego.

Kolektor słoneczny TAURUS ES2V/2,0S AL przeznaczony jest do zamiany energii promieniowania słonecznego na użyteczną energię cieplną stosowaną do przygotowania ciepłej wody użytkowej lub do wspomagania źródła ciepła w instalacji grzewczej. Konstrukcja obudowy kolektora oparta jest na sztywnej ramie giętej ze specjalnego opatentowanego profilu aluminiowego. Obudowa zamknięta jest od spodu blachą aluminiową, zaś pokrywa wykonana jest ze specjalnego, wysokoprzepuszczalnego szkła solarnego. Sposób mocowania szyby zapewnia szczelność obudowy i minimalizuje naprężenia cieplne. 

Głownym elementem kolektora jest absorber, którego płyta wykonana jest z blachy aluminiowej pokrytej wysokoselektywną powłoką ETA PLUS w celu zapewnienia wysokiego stopnia absorbcji promieniowania a co za tym idzie, uzyskania dużej sprawności procesu przemiany energii. Płyta absorbera połączona jest metodą zgrzewania ultradzwiękowego z meandryczną rurką aluminiową, w której krąży czynnik roboczy. Straty ciepła zminimalizowano poprzez zastosowanie izolacji cieplnej dolnej i bocznej z wełny mineralnej o niskim przewodnictwie cieplnym.

Specjalnie zaprojektowane zestawy montażowe, wykonane ze stali nierdzewnej, służą do bezproblemowego i pewnego mocowania kolektorów do konstrukcji dachowej o różnych kątach nachylenia połaci.

Kolektor aluminiowy TAURUS ES2V/2,0S AL przeznaczony jest do zastosowania w instalacjach wykonanych w technologii elastycznego węża karbowanego ze stali kwasoodpornej. Kolektory płaskie z szybą pryzmatyczną posiadają certyfikat zgodności z normą DIN EN 12975-2:2006 wydany przez TUV Rheinland Immissionsschutz und Energiesysteme GmbH oraz certyfikat Solar Keymark.

        

Pliki do pobrania:
taurus instrukcja na dach skośny dachówka 2,0.pdf
regulator tdc 3 polski.pdf

Kontakt

Centrum logistyczno dystrybucyjne

44-336 Jastrzębie Zdrój
ul. Niepodległości 82

Informacje o dystrybutorach pod nr. telefonu:
(032) 473 82 40

Email:

isko@isko.pl

Serwis:
serwis@isko.pl

Informacje o dystrybutorach pod nr. telefonu:
(032) 473 82 40

Copyright © 2009 by TSW systems
O firmie | Oferta | Kontakt
Wykonanie: Studio Reklamy EFEKT